icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Τράχωνες – ΠΑΣ Αθηνών 2-1 (Κ14) (ΕΠΣΑ)

Πετυχημένα ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα της Κ14 στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ. Νίκησε με 2-1 την ομάδα του ΠΑΣ ΑΘΗΝΏΝ. Η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δημιουργώντας πολλές και κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, αλλά ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια. Έτσι επαληθεύτηκε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου και στο 15ο λεπτό μετά από αμυντική αδράνεια, η ομάδα του ΠΑΣ ΑΘΗΝΏΝ προηγήθηκε στο σκορ με 0-1.

Στο Β’ Ημίχρονο συνεχίστηκε η πίεση από την ομάδα μας και στο 14ο λεπτό ο Βεζυρης με εξαιρετικό γυριστό σουτ, μετά από σέντρα του Γκοτσοπουλου, έκανε το 1-1.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και στο 25ο λεπτό ο Βαρθαλιτης με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από πολύ ωραία προσπάθεια από αριστερά και πάσα του Κάρλος, έκανε το τελικό 2-1.

Σκόρερς: Βεζυρης, Βαρθαλιτης.

ΑΟΤ (Ελευθερίου): Καλογριδης, Παρασκευας, Μοιρος, Γκοτσοπουλος, Φυτρος, Μαυρικος, Θέμελης, Βαρθαλιτης, Καβαγιαδας, Αποστολόπουλος, Καρλος, Λατζουρακης, Θεοφάνης, Αναγνωστοπουλος, Βεζυρης