icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Φωστήρας Ηλιούπολης – Τράχωνες Αλίμου 4-1 (Κ12)

Ήττα με 4-1 για την ομάδα των Τραχώνων που προσπάθησε πολύ απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Φωστήρα Ηλιούπολης αλλά τελικά δεν τα κατάφερε στο ματς που διεξήχθη το πρωινό της Κυριακής.

Η Κ12 βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20′ που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το 2ο ημίχρονο βρήκε τους μπλε να δέχονται και δεύτερο γκολ νωρίς νωρίς με αποτέλεσμα να χάνουν την αυτοπεποίθηση τους και έτσι έγινε και το 3-0 σε διάστημα λίγων λεπτών.Μετά απο ωραία προσπάθεια και τρομερό σουτ του Ξυνού έγινε το 3-1.Οι μπλε είχαν ευκαιρία να ξανά μπουν στο ματς αλλά Κατσιέρης από εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δοκάρι όπως και ο Ξυνός λίγο αργότερα .Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έγινε και το 4-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Δούπκαρης): Παπακωστόπουλος, Ζαίρης, Παπακαλοδούκας, Κατσιέρης, Σπυριδάκης, Ξυνός, Καραγιώργος, Σταμούλης