icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Ειρήνη Πετρούπολης – Τράχωνες 1-1 (Κ13)

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες , με την ομάδα μας να μπαίνει δυνατά στο πρώτο μέρος και να προηγείται νωρίς στο σκορ με τέρμα του Kολοτούρου μετά από ατομική ενέργεια του Παπαδόπουλου. Συνεχίσαμε την πίεση μας στον αντίπαλο και δημιουργήσαμε και άλλες ευκαιρίες χωρίς όμως να βρούμε τον στόχο μένοντας έτσι το ημίχρονο με σκορ 0-1.

Στο δεύτερο μέρος ο αντίπαλος ανέβασε την απόδοση του και πίεσε για την ισοφάριση όμως η καλή αμυντική μας λειτουργία και οι επεμβάσεις του Φαλίδα κράτησαν  το υπέρ μας σκορ. Κόντρα στη ροή του αγώνα σε αντεπίθεση μεγάλη χαμένη ευκαιρία για να διπλασιάσουμε τα τέρματα μας όταν ο Κολοτούρος με ατομική ενέργεια και σουτ βρήκε το κάθετο δοκάρι.

Ο αντίπαλος βρήκε το γκολ της ισοφάρισης μετά από στημένο εκτέλεσης κόρνερ γράφοντας έτσι το τελικό 1-1.

Τράχωνες: Φαλίδας, Καραμάνος, Δημόπουλος, Τσαπατσάρης, Χαϊδάρης, Σαλαβράκος, Κατσάλας, Παπαδόπουλος (Κώτσης), Κορδιστός (Πολύμερος), Κολοτούρος, Ζάκας