icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Τράχωνες – ΑΕΚΑ 2-4 (Prejunior 4)

Καλή εμφάνιση παρά την ήττα με 4-2 για την ομάδα του προτζούνιορ 4. Η ομάδα του Καλαμακίου μπήκε από την αρχή του αγώνα πολύ δυνατά και κατάφερε να  προηγηθεί με 3 – 0 στο 8 λεπτό, στο 12′ και στο 15′. Στο 18′ ο Κορέλας είχε σουτ στο δοκάρι.

Η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο από την αρχή εδειξε ότι δεν έχει παρατήσει τον αγώνα και μόλις στο 5ο λεπτό ο Πολυχρονόπουλος Π. με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 3-1. Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και σε μία φάση διαρκείας στο 10′, μετά από σουτ του Κορέλα που βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κατσούλης με δυνατό σουτ μείωσε ακόμα περισσότερο το σκορ σε 3-2. ‘Ομως σε μία αντεπίθεση της ομάδας του Καλαμακίου στο 14’  έγινε το 4-2 που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα

Τράχωνες (Ελευθερίου): Πολυχρονόπουλος Σ., Πολυχρονόπουλος Π., Ρουμελιώτης, Κατσούλης, Κορέλας, Χρονόπουλος, Σιμιτσάκης, Τσαλαμανδρής, Κηρόπουλος Α.

Σκόρερς: Πολυχρονόπουλος Π., Κατσούλης