icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Φοίβος – ΑΟΤ Αλίμου 5-2 (Prejunior 3)

Ήττα με 5-2 για την ομάδα του Α.Ο.Τ που αντιμετώπισε την πολύ καλή ομάδα του Φοίβου. Μόλις στο 3′ με σουτ γίνεται το 1-0 από την αντίπαλη ομάδα. Στο 5′ ήρθε η ισοφάριση σε 1-1 από την ομάδα των Τραχώνων με απευθείας φάουλ του Ξυνού. Από εκεί και πέρα η ομάδα του Φοίβου κυριάρχησε στο γήπεδο και στο επόμενο λεπτό έγινε το 2-1. Στο 7′ έγινε το 3-1 με σουτ. Στο 10′ εντυπωσιακή απόκρουση του Κάτσιου σε κόρνερ. Στο 11′ καλό σουτ από τον Ξυνό αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Στο 14′ γίνεται το 4-1. Στο 15′ δυνατό σουτ από τον Σκαρλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.Στο Β’ ημίχρονο η ομάδα ομάδα του Φοίβου μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο από την αρχή και μόλις στο 2′ έγινε το 5-1. Στο 14′ σουτ από τον Τσάκαλη φεύγει μόλις άουτ. Τέλος στο 17′ γίνεται το 5-2 με σουτ από τον Κάτσιο.

Σκόρερς: Ξυνός, Κάτσιος

Α.Ο.Τ Αλίμου (Ελευθερίου): Κάτσιος, Ξυνός, Ζώγας, Ζάκας, Καραμάνος, Σκαρλάς, Τσάκαλης, Μανιουδάκης