icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Τράχωνες – Δάφνη Παλ. Φαλ. 8-0 (K12)

Συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις με ωραίο ποδόσφαιρο κατοχής από την άμυνα με πολλές συνεργασίες η ομάδα μας της Κ12 κέρδισε εύκολα την αντίστοιχη της δάφνης παλαιού φαληρου με σκορ 8-0. Για ακόμη ένα παιχνίδι τα παιδιά έδειξαν τεραστια θέληση και συγκέντρωση μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι βρίσκοντας γρήγορο γκολ με τον γαβριελατο έπειτα από ωραία ενέργεια του γαζου από τα δεξιά. Το 2-0 έγινε λίγο αργότερα από τον στασινο έπειτα από φοβερή ατομική ενέργεια και ασιστ του Κατσάλα από τα αριστερά.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και να κλέβει μπάλες στο χώρο του κέντρου με τις καίριες επεμβάσεις σαλαβρακου και αγάλια βρίσκοντας έτσι και τρίτο γκολ αυτή την φορά με τον Κατσάλα .Το ημίχρονο βρήκε μπροστά την ομάδα μας με σκορ 4-0 μετά από εκπληκτικό σουτ του γαζου στον ουρανό της εστίας .Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε να κυριαρχεί χωρίς να δίνει πολλές ευκαιρίες στον αντίπαλο καθώς αγαλιας , ραλλης , φαλιδας,χαιδαρης και πολυμερος επέδειξαν άψογη αμυντική συμπεριφορά . Όσες φορές χρειάστηκε ο Καρανίκας με εκπληκτικές επεμβάσεις κράτησε το 0 για την άμυνα μας .Στην επιθετική λειτουργία συνεχίστηκαν οι συνεργασίες και η έντονη πίεση στον αντίπαλο βρίσκοντας έτσι το 5ο τέρμα μετά από ασιστ του Κατσάλα και ωραίο τελείωμα του κορδηστου.Το 6-0 έγινε μετά από ωραία συνεργασία χαιδαρη, Στασινού και κατσαριωτη βρίσκοντας τον κωτση μέσα στην περιοχή με τον τελευταίο με πλασέ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ .Συνεχιζοντας το όμορφο ποδόσφαιρο κατοχής η ομάδα μας βρήκε ακόμη δυο τέρματα με τον γαβριελατο έπειτα από ωραίες ενέργειες του Κατσάλα , κατσαριωτη και γαζου γράφοντας έτσι το τελικο 8-0.