icon_fb icon_instagram icon_instagram
TRAHONES-NEWS.GR

Τράχωνες Αλίμου – Θύελλα Περιστερίου 2-2 (Κ16)

Κακό αποτέλεσμα για το παιδικό μας στην προσπάθεια που κάνει για την είσοδο στην 8άδα των play off.Παρότι προηγηθήκαμε 2 φορές και ο παράγοντας ψυχολογία ήταν υπέρ μας δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το προβάδισμά μας, γεμίσαμε με άγχος και δεν μπορέσαμε να διαχειριστούμε το παιχνίδι με τον τρόπο που θα θέλαμε. Δυστυχώς χάσαμε ένα 3πόντο που το υπολογίζαμε άρα πρέπει να το αναζητήσουμε σε άλλο παιχνίδι με δυνατότερους αντιπάλους, πράγμα το οποίο έχουμε τις δυνατότητες να το καταφέρουμε.

Αγωνιστικά μόλις στα πρώτα 10” δευτερόλεπτα προηγηθήκαμε με 1-0 με τον ΣΙΩΖΟ μετά από μεγάλη|-καταπληκτική μπαλιά του Ξυνού πίσω από την πλάτη της άμυνας.Αλλά στο 11′ έγινε το 1-1 με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια.Στις αρχές του β ημιχρόνου (02′ λεπτό) όμως καταφέραμε να κάνουμε το 2-1 μετά από ατομική ενέργεια του ΚΑΜΠΑΤΖΗ και πολύ ωραίο πλασέ.Πάλι όμως στο 15′ δεχθήκαμε την ισοφάριση σε 2-2 μετά από κόρνερ και ολιγορία όλων των παικτών μας
Τράχωνες (Σχίζας): ΣΙΟΥΤΗΣ , ΠΑΛΟΥΔΗΣ , ,ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ,ΚΑΠΕΛΟΣ, ΔΑΒΙΛΛΑΣ,ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΣ,ΚΑΜΠΑΤΖΗΣ, ,ΝΤΙΡΛΗΣ (57′ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ) ,ΞΥΝΟΣ (52′ ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ), ΧΟΤΖΑ,ΣΙΩΖΟΣ